Класифікація тендерів за категоріями

Тендер – це один з варіантів, як можна знайти якісного постачальника товарів, не вкладаючи багато коштів. Як показує практика, тендерні замовлення є більш розповсюдженим явищем серед державних структур.

При цьому, варто зазначити, що є велика кількість приватних підприємців, які не менш зацікавлені в проведенні тендерного замовлення з метою економії своїх коштів. Ви можете самостійно перейти на сайт tender.uub.com.ua та ознайомитися з повним переліком оголошень від української універсальної біржі (УУБ).

Як змінилися тендерні замовлення за останні роки

Якщо порівнювати ситуацію з тендерами сьогодні й 5 років назад, то ситуація значно змінилась в кращому напрямку. Раніше, в тендерах перемагали компанії, що були відомі з самого початку. Починаючи з 2016-го року, коли з’явився відповідний закон, що зобов’язав всі держані установи проводити прозорі закупівлі, ситуація стала значно кращою.

Тепер, шанси на перемогу в тендерних замовленнях мають й початкові компанії. Звичайно, повністю позбавитися від елементу корупції не вдалося. В будь-якому випадку, є різні схеми, які дозволяють недобросовісним замовникам обирати свої ж підставні компанії для того, щоб отримувати ще більше прибутку.

При цьому, перевага відкритих тендерів в тому, що кожен учасник має можливість подати скаргу на те, що його заявка була відхилена без відповідних підстав. Тобто, якщо це буде доведено антимонопольним комітетом, замовник може зіштовхнутися з великими проблемами.

Класифікація тендерних замовлень

Тендери – це досить широке поняття, й замовлення можуть бути різними й відрізнятися за переліком критеріїв.

Відштовхуючись від загальних умов проведення державних закупівель, можна виділити наступні види торгів:

  • Закритий тендер;
  • Відкритий тендер;
  • Одноетапний тендер;
  • Двоетапний тендер;
  • Закупівлі у єдиного виконавця;
  • Тендер з обмеженою участю.

Це і є найбільш відомі види тендерних закупівель, які зустрічаються на електронних майданчиках частіше за все. Ще один важливий момент відносно тендерів – це вибір електронного майданчика. Обирати потрібно виключно акредитовані сервіси. Хорошим прикладом є Українська універсальна біржа (УУБ). Сайт пропонує учасникам широкий перелік тендерних закупівель, можливість завантажити документи зарані, оформити електронну розсилку й безліч інших переваг.

About the author